6) Postava, která prošla největším vývojem

20. srpna 2014 v 22:34 | Lucelle |  10 Days character challenge
Ha, po takové době... to jste určitě nečekali!:D
Mimochodem... mám nápad. Určitě jste si všichni všimli že se to tu poslední dobou hemží deníkovými články. A tak mě napadlo stvořit blog, na kterém bych se zaměřovala na svůj život a originální tvorbu. Vidím to jako dvourobrikovou (možná tří) stránku, s tím, že tenhle blog by byl pořád v provozu, akorát bych smazala zbytečné rubriky a zaměřila se tu na fanfiction. Co vy na to? Bylo by to ucelenější a zcela určitě bych se v psaní zdokonalovala - protože to je ten cíl. Ale chci znát vaše názory.

Postava, která prošla největším vývojem

Tris. Tris Priorová. Kdyby mi bylo o pár let míň, řekla bych pravděpodobně Bellu, ale pravdou je, že i když mi je nějak volná, tak to byla ufňukaná holka na začátku a nebýt toho upírství, je z ní ufňukaná holka i na konci. Ale na nic nadávat nebudu, Stmívání byla první tetralogie tohoto typu, kterou jsem přečetla.

Zpátky k tématu. Tris Priorová je hlavní hrdinkou knihy (a teď i filmu) Divergence, kterou naprosto zbožňuju. Abych to všechno řekla ve zkratce pro ty, kteří o ní ještě neslyšeli... Beatrice si musí vybrat do které z pěti frakcí bude patřit (Mírumilovní, Neohrožení, Odevzdaní, Upřímní, Sečtělí) a jako každý správný teenager (dnešní doby) si vybírá Neohrožené, s čímž přichází i její nové jméno - Tris. Abyste to pochopili, ve frakci Neohroženosti skáčou z vlaků, budov, lezou do neuvěřitelných výšek, mlátí se, střílí se, šikanují se a podobně... no vidíte, skoro jako střední školy z amerických filmů.

Tris pochází z Odevzdanosti, kde se snaží všem pomáhat, pro všechny se obětovat a tak dále. Dokonce se ani nesmí koukat do zrcadla, což by mě štvalo taky. A když přejde do Neohroženosti, je vcelku logické, že projde nějakou změnou. A u zamlklé Tris to byla celkem gigantická změna. Která se mi líbila (aby ne, když je Tris mou oblíbenou knižní i filmovou hrdinkou).

Vzhledem k tomu, že už vlastně ani nemám moc co říct... shrnu to - ze začátku tu byla slabá, zamlklá Tris a na konci je tu hrdinka, co nemá strach nechat se skoro zabít. Well.

Takže... to tu ukončím. Yep.


PS: Nejspíš jste si všimli změny přezdívky. Důvodem je rozšířenost té Lucy - tak jsem si to poupravila na Lucelle. Lucelle Battling, jak vám to zní? Mně divně, ale asi to vystihuje mou osobu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Clarissa Clarissa | Web | 21. srpna 2014 v 0:36 | Reagovat

To mi připomíná, že bych si to konečně měla přečíst. Až se mi podaří dočíst těch pět knih, co čtu teď naráz. Jsem asi vážně praštěná.

A to s tím blogem... záleží čistě na tobě, ale mě to přijde zbytečné.

2 Simona Gray Simona Gray | Web | 21. srpna 2014 v 11:53 | Reagovat

Divirgenciu sa chystám čítať už fakt hrozne dlho...a ešte som sa k tomu nedostala. heh...čo som si myslela.. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama