Srpen 2014

Změna je život

25. srpna 2014 v 9:53 | Lia |  Informačně
Mám pro vás dvě zprávy. Jak už to tak bývá, jedna je dobrá a jedna špatná. A vyjímečně si nemůžete vybrat, kterou chcete slyšet jako první.

Končím s tímto blogem. Tímto oznamuji, že veškeré povídky, projekty a tak dále jsou tu zrušené a pokračovat v nich nebudu, za což se všem moc omlouvám, ale já zkrátka nechci dělat něco co mě nebaví. Prožila jsem tu s vámí krásných devět měsíců, na které nikdy nezapomenu, ale musím si v hlavě udělat trochu pořádek. Blog neruším, nadále bude existovat v této sféře, ale bude neaktivní.

Druhou zprávou je, že se stěhuji na nový blog. Yay! Takže nekončím s tvorbou. Nově mě najdete na http://carved.blog.cz/ pod přezdívkou Lia, jak už jsem psala a s několika přestěhovanými básněmi, o kterých jsem si myslela, že za to stojí. Na novém blogu se bude vyskytovat poezie, mé myšlenky a možná někdy nějaká originální kapitolovka či jednorázovka. Ale obrázky, fanfikce, ani recenze tam nehledejte. Protože tam nebudou.

A teď pro všechny, kdo váhají, zda za mnou jít i na nový blog. Nechci nikoho k ničemu nutit, a rozhodně nechci, aby jste psali komentáře, které nemyslíte vážně, takže pokud se vám téma nového blogu nelíbí, a víte, že by vás podobné články číst nebavily, nemějte strach a napište mi to. Neříkám, že se mi po vás nebude stýskat a s největší pravděpodobností vás pořád budu stalkovat, ale opravdu bych byla moc ráda za upřímnost.

Teď mi napište... která z těch dvou zpráv měla být dobrá, a která ta špatná:D

Existenční krize

21. srpna 2014 v 19:57 | Untitled |  Deník
Ano, tenhle článek dost lidem nebude dávat smysl, ale... musí tu být. A poslední větu neřešte, to je tajemství... které už je venku. Goddammit.

Řekněte mi, jak si člověk vybere jméno?

Samozřejmě vím, že nikdo si to své nevybírá, ale já mám krizi. Existenční krizi. Nevím jak se jmenuju. Ano, jsem Lucie a Lucií i zůstanu, ale mé alter-ego je zatím bezejmenné a mě je ho líto. Jenže jak si vyberete jméno, které ukazuje kdo jste, když ani sami nevíte kdo jste? V hlavě mám oceán rozbouřených myšlenek, které si dost často ani nerozumí a rvou se mezi sebou. Když nevíte kým jste a vaše myšlenky jsou nepříčetné, co uděláte?

Já píšu. Ale většinou ani to nepomáhá a já přemýšlím ještě usilovněji. A to pravé, pravé jméno jsem pořád neobjevila. Musí dávat smysl, nesmí to být něco úplně obyčejného ani úplně vyčnívajícího. Jak můžu pojmenovat tělesný obal pro duši?

Každý den hledám samu sebe ve věcech o kterých jsem kdysi psala, které jsem měla kdysi ráda a každý den zjišťuji, že je to jako bych přemýšlela nad několika různými osobami. Nejde je všechny shrnout do jedné, nové, lepší. Nikoho přece nejde takhle upgradovat. Takže to zjednoduším a zkrátím. Chci jméno, které v sobě bude mít písmeno L, protože to písmeno pro mě znamená strašně, strašně moc věcí - Lucie, Loki, Lawliet, Láska, Lucian... A taky to musí být krátké a výstižné, i když ne moc tvrdé. I když se to už rýsuje, nevím, jestli se mi to bude líbit.

Lia.

Bude to Lia. I když nevím, jak dlouho, užiju si ji, dokud můžu. Jsem Lia. Ode dneška.
A Kylovi to nevadí.

6) Postava, která prošla největším vývojem

20. srpna 2014 v 22:34 | Lucelle |  10 Days character challenge
Ha, po takové době... to jste určitě nečekali!:D
Mimochodem... mám nápad. Určitě jste si všichni všimli že se to tu poslední dobou hemží deníkovými články. A tak mě napadlo stvořit blog, na kterém bych se zaměřovala na svůj život a originální tvorbu. Vidím to jako dvourobrikovou (možná tří) stránku, s tím, že tenhle blog by byl pořád v provozu, akorát bych smazala zbytečné rubriky a zaměřila se tu na fanfiction. Co vy na to? Bylo by to ucelenější a zcela určitě bych se v psaní zdokonalovala - protože to je ten cíl. Ale chci znát vaše názory.

Postava, která prošla největším vývojem

Tris. Tris Priorová. Kdyby mi bylo o pár let míň, řekla bych pravděpodobně Bellu, ale pravdou je, že i když mi je nějak volná, tak to byla ufňukaná holka na začátku a nebýt toho upírství, je z ní ufňukaná holka i na konci. Ale na nic nadávat nebudu, Stmívání byla první tetralogie tohoto typu, kterou jsem přečetla.

Zpátky k tématu. Tris Priorová je hlavní hrdinkou knihy (a teď i filmu) Divergence, kterou naprosto zbožňuju. Abych to všechno řekla ve zkratce pro ty, kteří o ní ještě neslyšeli... Beatrice si musí vybrat do které z pěti frakcí bude patřit (Mírumilovní, Neohrožení, Odevzdaní, Upřímní, Sečtělí) a jako každý správný teenager (dnešní doby) si vybírá Neohrožené, s čímž přichází i její nové jméno - Tris. Abyste to pochopili, ve frakci Neohroženosti skáčou z vlaků, budov, lezou do neuvěřitelných výšek, mlátí se, střílí se, šikanují se a podobně... no vidíte, skoro jako střední školy z amerických filmů.

Tris pochází z Odevzdanosti, kde se snaží všem pomáhat, pro všechny se obětovat a tak dále. Dokonce se ani nesmí koukat do zrcadla, což by mě štvalo taky. A když přejde do Neohroženosti, je vcelku logické, že projde nějakou změnou. A u zamlklé Tris to byla celkem gigantická změna. Která se mi líbila (aby ne, když je Tris mou oblíbenou knižní i filmovou hrdinkou).

Vzhledem k tomu, že už vlastně ani nemám moc co říct... shrnu to - ze začátku tu byla slabá, zamlklá Tris a na konci je tu hrdinka, co nemá strach nechat se skoro zabít. Well.

Takže... to tu ukončím. Yep.


PS: Nejspíš jste si všimli změny přezdívky. Důvodem je rozšířenost té Lucy - tak jsem si to poupravila na Lucelle. Lucelle Battling, jak vám to zní? Mně divně, ale asi to vystihuje mou osobu.

50 Faktů o mě

18. srpna 2014 v 21:44 | Lucy |  Deník
Strašnou pauzu nechám radši bez komentáře, ale omlouvám se.
Tenhle článek jsem sepsala jen proto, že jsem neměla na nic jiného náladu a protože jsem narcistická mrcha. Žádný hlubší smysl v tom nehledejte:D
Mimochodem... děkuju všem za povzbudivé komentáře, opravdu si toho moc vážím a všechny vás miluju:)