Červen 2014

4) Nejvíc nenáviděná postava

13. června 2014 v 12:19 | Lucy |  10 Days character challenge
Nejvíc nenáviděná postava

Tak tohle je bod, kde jsem se nemusela moc dlouho rozmýšlet. Pokud mi některá postava vadí, jakože opravdu vadí a dá se říct, že ji nenávidím... je to Lucinda Price z knihy Pád (Lauren Kate). Ale, abych vysvětlila svou averzi vůči té... hm, hrdince.

Lucinda je děvče, kterému je sedmnáct a dostává se do nápravného zařízení, kde se setkává s klukem, se kterým se už odněkud zná. Nebo má alespoň takový pocit. Lucinda je také děvče, které naprosto postrádá logické myšlení, nebo dokonce mozek. V nějaké recenzi na tuto knihu jsem kdysi dávno četla tuhle frázi: 'Chodí, mluví, ale nemyslí.' A tahle fráze Luce dokonale vystihuje.

Nevím, jestli někdo z vás ví, že knižní série Pád se dočká také filmového zpracování, ale pokud to víte a četli jste předlohu, určitě budete doufat se mnou, že Luce konečně někdo propůjčí logiku. V průběhu celého příběhu mě ona hrdinka neskutečně štve a cuchá nervy, což je další z důvodů proč jsem nedočetla poslední dva díly, plus jednu novelu. Lucinda mě vytáčela.

Na tupé a sobecké hrdinky mám celkem štěstí, protože druhou nenáviděnou pořadí je Kelsey z Tygří ságy (Colleen Houck). Tak otravnou postavu jsem snad nikdy neměla možnost poznat, ale... o tom nejspíš až jindy.

Léto

10. června 2014 v 8:28 | Lucy |  Deník
Kromě změny designu se tu prakticky nic nestalo, což hodlám celkem brzy napravit, kvůli několika novým rubrikám, kterých jste si určitě všimli.

Léto je tady a jak je známo, otepluje se. A jestlipak víte, milé děti, co se děje při oteplování? Ne, nechodíme se koupat, nenakupujeme zmrzlinu jako by na tom závisel náš život (což je mnohdy pravda) ani se méně neoblékáme... když se otepluje, vylézá hmyz. Vylézají pavouci.

Ano, to byl dozajista objev století. Jenže pro člověka co dostane panický záchvat sotva jednoho vidí, je to celkem problém. Příklad. Včera ráno jsem se vzbudila, a co mi mamka nesdělí takhle zrána? Ani nechtěj vědět, co visí na skříňce vedle postele. No tak jdu, obejdu onu skříňku a tam na mě bafne pavouk, velký jako instalační cédéčko na sluchátka.

V tu chvíli se mi tak zvedl žaludek, že jsem radši utekla do chodby a nechala mamku aby nevítaného návštěvníka spláchla do záchodu. Nicméně tím naše příhody s pavouky nekončí. O tom, co se usadil v kuchyňské lince se vyjadřovat nebudu, pokud není v mé blízkosti a nehýbe se, celkem spolu vycházíme, taky proto, že není až tak velký. Ale kdybyste viděli, co mi teď leze po stropě.

Asi třikrát se už spustil, přičemž já třikrát odskočila od počítače a šla hledat deodorant, co ho vyřídí, ale bohužel na něj nedosáhnu. Pořád se to hýbe. A já začínám hyperventilovat. Přísahám, že jestli se vrátím ze školy a to monstrum tu bude stále squatovat, nastříkám na něj Savo. Ještě má šanci utéct, ale garantuju, že je to ta poslední.

Záměr článku? Sdělit vám důvod, proč nesnáším léto. Chci zimu. A chci ji hned.

Fanfiction

10. června 2014 v 8:05 | Lucy

Marvel

Přehled: Evelynin život se otočí o 360 stupňů, když jí do pravidelné rutiny vtrhne muž, o kterém se jí zdá. Počínaje dvěma nočními návštěvami, přes seznámení se S.H.I.E.L.D.em až po údiv nad Asgardským trůnním sálem. A ne všechno je tak černobílé, jak si všichni myslí.
Soundtrack: http://www.youtube.com/watch?v=eeyKU8wGCd4
Počet kapitol: 13 + Epilog
Stav: Dokončeno

Jednorázovky:

Teen Wolf

Jednorázovky:

Tep | 1. Kapitola - Lov

7. června 2014 v 20:59 | Lucy |  Tep
Lucynka je srdíčko, protože se jí konečně povedlo najít flash disk a další kapitola může začít! Bez bety, ale kromě čárek snad žádné chyby nejsou. Mimochodem... jsem po dlouhé době ultrasuperúžasně nadšená, protože v pondělí si jdu na poštu pro Mass Effect a při té příležitosti odešlu svůj první postcrossovací pohled. Ještě nevím, kam to bude, to se dozvím v neděli, ale šíleně se těším:)

PS: Ruším pravidlo sobotních chvilek poezie, protože mi chybí nápady, takže až něco bude, tak bude:D

3) Oblíbená vedlejší postava

7. června 2014 v 16:11 | Lucy |  10 Days character challenge
Oblíbená vedlejší postava

Předstírejme, že jsem byla neaktivní z konkrétního důvodu... a nebo taky ne. Nicméně k tématu... protože jsem naprosto neschopná vybrat si někoho z knižního a filmového světa... zůstaly nám tu dvě možnosti. Seriály a hry.

Jistě, druhá možnost je celkem neobvyklá, ale když přihlédnu k tomu, že obě police u mého počítače jsou zaplněny čtyřmi sloupci her... zase tak neobvyklé to není. U mě. Takže to vyhrála elfská vedlejší postava z Dragon age 2. Fenris. A nesmějte se mi.

Dragon Age vlastním už velmi dlouhou dobu a z těch desítek her je práve ona mou nejoblíbenější. Obsahuje několik vedlejších postav ale právě Fenris je podle mě z nich nejvíce zajímavý. Bývalý otrok, jehož dohání nebezpečná minulost, uzavřený, kousavý, válečník co nenávidí mágy protože jeden mu do kůže vypálil lyriové (něco jako nerost pro doplnění many) značky. Mimochodem... navázat s ním romanci je neuvěřitelný oříšek.

A právě touhle složitostí mě celkem dostal do kolen. Existovala doba, kdy jsem byla herními charaktery poblázněná víc než skutečnými lidmi, a ačkoliv je ta doba dlouho pryč, stejně se občas ráda platonicky zakoukám s tím, že to za pár týdnů přejde. Mé malé kratochvíle.

Takže i když existuje spousta vedlejších postav ve všech aspektech kultury, Fenris je rozhodně mou nejoblíbenější.


2) Nejoblíbenější mužská postava

1. června 2014 v 16:02 | Lucy |  10 Days character challenge
Nejoblíbenější mužská postava

A jelikož jsem se rozhodla si projekt u sebe poupravit tak, aby se vztahoval i na filmy, seriály a hry, stala se pro mě tahle kategorie neuvěřitelným oříškem. V knihách určitě vede Tucker z (opět) Nadpozemské, nebo Adrian z (opět:D) Vampýrské Akademie. Ve filmech a seriálech je to zase Loki (The Avengers) nebo Jareth (Labyrint) nebo Thranduil (Hobit) nebo Lucius Malfoy a Scabior (Harry Potter) nebo Stayne (Alenka v Říši divů)... co se kinematografie týče, mohla bych pokračovat do nekonečna. A ve hrách? Anders a Fenris z Dragon Age, nebo Garrus a Thane z Mass Effectu. Zkrátka je toho příliš.

Ale nakonec to vyhrál princ Nuada z Hellboye. Překvapivá volba, a to dokonce i pro mě (věřte mi, Loki byl na prvním místě, ale přijde mi to trochu ohrané, takže se o to první místo dělí s druhým princem. A je mi ho líto, protože Loki se hrozně nerad o něco dělí:D). Víte... jsem tvůrcům neuvěřitelně vděčná za to, že vytvořili charakter prince Nuady, protože je to skvělý charakter.

Ve filmu hraje tu zápornou roli, ale já jeho chování vlastně celkem chápu, a pokud ne, tak se rozhodně snažím. Řekla bych, že je svými záměry dost podobný Lokimu, protože taky ví, že je něco víc než lidi a taky se snaží získat trůn (plus několik tisíců zlatých poloobrů, ale to je celkem vedlejší) a podmanit si lidstvo, nebo jinak... rovnou jej vyhubit.

A povím vám, že být na jeho místě, asi se chovám úplně stejně. Lidi planetu ničí, ničeho si neváží a zabíjí, nebo ubližují všemu, co je podle nich jiné. Tak proč by si oni měli zasloužit Zemi, když ji akorát postupně zabíjejí? Neříkám, že Nuadovy záměry byly tak čisté a správné, ale jeho teorie měly rozhodně hloubku a určitou pravdu skrývaly. Proto mi bylo strašně líto, jak to s ním dopadlo.

A mimoto... nemůžeme říct, že byl tak strašná osobnost, protože mu jistým pokřiveným způsobem záleželo i na jeho příteli, tuším, že se jmenoval Wink, což taky nebyl nejlepší společník, ale stejně. Když má v sobě někdo čiré zlo, nemělo by mu záležet na nikom. A mé teorie začínají být opravdu až příliš filozofické, takže to utnu tady. Další postava by měla přibýt za dva dny, protože jsem zjistila, že nejsem schopná splnit jeden bod v jeden den:)