1) Nejoblíbenější ženská postava

30. května 2014 v 10:00 | Lucy |  10 Days character challenge
Nejoblíbenější ženská postava

První bod a já mám před sebou velmi těžké rozhodnutí. Mou nejoblíbenější ženskou postavou je buď Clara z knihy Nadpozemská (Cynthia Hand), o dívce která je čtvrteční anděl a musí se postavit čelem svému osudu nebo následovat hlas svého srdce, nebo Rose z Vampýrské Akademie (Richelle Mead), přičemž Rose je Dhampýrka postavena mezi Lissu a Dimitrije, nejlepší kamarádku a instruktora do kterého se zamilovala. Velmi, velmi těžké rozhodování, ale i přestože miluji obě postavy, vyhrála to Rose.

Rose je vtipná, drzá a především dost ochranářská, sedmnáctiletá Dhampýrka, která utekla z Akademie svatého Vladimíra, takové střední školy pro Dhampýry a Moroje. Ve zkratce jsou Morojové upíři, které ale nespálí sluneční světlo, i když je jim nepříjemné, a kteří nepřepadají osamělé lidi aby je vysáli do poslední kapky. Ne, Morojové se učí v Akademii a na krev tu mají dárce.

Ale tím náš výčet nadpřirozených bytostí nekončí, protože tu máme ještě například Strigoje, ty 'pravé' upíry, kteří představují čisté zlo a nemají nejmenší výčitky svědomí při zabití člověka kvůli krvi. A proto tu jsou Dhampýři, kteří ochraňují Moroje před Strigoji. Jste v tom docela zamotaní, co? Ale je to celkem jednoduché, opravdu.

Naše Rose je tedy dhampýrka s velmi silnými charakterovými rysy a poutem se svou nejlepší kamarádkou-Morojkou, Lissou. A právě proto mám Rose tak strašně ráda. Chová se dost impulzivně, říká to, co si myslí, nepřetvařuje se. I když díky tomu občas plácne pěkných pár kravin, jsem k ní velmi loajální, protože právě těmito charakterovými vadami mi přibližuje představu skutečného, živého člověka, který také není perfektní.

Rose by za své blízké položila život a v tom ji vidím jako svůj vzor. V dost věcech bych chtěla být jako ona. Samostatná, výřečná, tělesně zdatná... ach ta závist. Ano, o Rose můžu říct, že mít ji jako kamarádku, pravděpodobně bych měla po celou svou školní docházku vystaráno. A proto je právě ona mou nejoblíbenější ženskou postavou. Takovou, které se chci přiblížit a takovou, na kterou ráda vzpomínám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maggi Maggi | Web | 30. května 2014 v 14:28 | Reagovat

Takže se rovnou přiznám, že jsem článek ještě ani nečetla, první kolo jsou omluvy, pak čtení. :D (pak to ještě okomentuju)
Vážně se omlouvám za nečinnost, nekomentovaní, prostě za všechno. Teď už jsem zpět. (Snad) No, nevím co dodat, už jenom že se většinu toho co tu přbylo pokusím dohnat.

2 Chane Chane | Web | 30. května 2014 v 22:24 | Reagovat

Ani jedno jsem nečetla ale výběr postavy vypadá zajímevě těším se na další body :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama