Březen 2014

Hudební oblíbenci #2

30. března 2014 v 17:52 | Lucy |  Hudba
Po měsíci tu opět máme výčet písniček, které mě udržovaly při životě, protože ať už mám času sebemíň, hudbu si odpírat nebudu (to by bylo jako odepřít Lokimu místo v mé posteli, že). Vím, že to s obíháním moc nezvládám, ale dneska se pokusím všechno napravit, i když nic neslibuju, máte mé omluvy:/
A teď už ke článku. Máme toho tady o trošku víc, než minule... what can I say? Miluju hudbu...

Knižní Haul #1

19. března 2014 v 21:13 | Lucy |  Knihy
Po dlouhé době jsem si s kamarádkou vyrazila do města. V plánu bylo navštívit knihkupectví, koupit nějakou tu knížku, potom do drogerie pro tmavě červenou rtěnku a nakonec někam pro oblečení, protože šíleně ráda rozšiřuju svou sbírku tílek. V knihkupectví jsem si konečně koupila Jsem Roztříštěná, na kterou slyším samou chválu a pak jsme vešly do té drogerie. Nicmcéně... odstín, který jsem chtěla neměli, a tak jsme vyrazily na jídlo. Potom následovaly Levné knihy, kde se teprve rozjelo rodeo.

Píšu

18. března 2014 v 20:27 | Lucy

---


Přání

15. března 2014 v 12:13 | Lucy |  Poezie
Jedna z novějších věcí, u které jsem (alespoň myslím) dodržela rýmovací pravidla, tak snad se to bude lépe číst, určitě mi dejte vědět.
Přála bych si bouchnout dveřmi,
neutíkat před vším, věř mi.
Přála bych si všechno zvládnout,
přála bych si nevypadnout.

Že bych chtěla znovu ožít,
že bych chtěla dary složit
pro naději v kterou doufám,
pro naději, kterou bloumám.

Přála bych si neodcházet,
postavit se, čelit všemu,
přála bych si doprovázet,
odporovat zlému.

Fanfiction

15. března 2014 v 12:04 | Lucy

---


Originální povídky

15. března 2014 v 12:03 | Lucy

---


Náladovost netěhotné

14. března 2014 v 17:30 | Lucy |  Deník
Poslední dobou se nemůžu dokopat k napsání jediného slovíčka AJZ, nebo Tepu. U AJZ nicméně vím, že už stačí jen chvilka, a povídka je dokončena, což mi dodává jistý pocit štěstí, protože to bude historicky třetí povídka, kterou dokončím, i když jsem jich od svých devíti let rozepsala požehnaně. Já nemám problém s vymyšlením příběhu, jako spíš s jeho dokončením. Je to složité a naprosto k vzteku.
Ve středu ráno jsem byla u zubaře, který mi dělal poslední plombu a co se nestalo? Pusa mi tak natekla, že nemůžu mluvit ještě dneska. Jediné, co dokážu pozřít jsou polévky a i tak se můžu zbláznit, když tekutina přijde do styku s plombou. Ale tak má to alespoň nějakou výhodu, a to tu, že jsem ty tři dny musela zůstat doma. Řeknete si, že mám dost času na psaní, což taky mám, ale... jak to říct. Rozhodla jsem se, že napíšu něco víc než povídku, že zkusím napsat knížku. Je to spíš takový experiment, zda se mi to povede dokončit, nebo ne, ale pevně doufám v první možnost. Raději to nebudu dál rozebírat, takových nadějně vyhlížejících pokusů tu bylo. Posledně jsem skončila u šestnácti stránek, protože mi to celé připadalo jako nehorázná splácanina, kde se určité složitosti vysvětlovaly pomocí nudných dialogů. Ale pozor, tentokrát jsem si dokonce dala tu práci s přípravou osnovy (nebo kostry, chcete-li) příběhu, o čemž jsem četla, že je dobrá věc. Tak uvidíme. Mimochodem, pokud by někdo věděl o způsobu, kterým si dokážu udržet nadšení příběhem který píšu, neváhejte a pište, potřebuju to jako sůl.
V poslední době jsem si taky vytvořila nebezpečnou závislost na fanfictions, která tu byla už dřív, ale nikdy ne tak silná, a připadá mi, že mám na všechno strašně málo času. A pamatujete, jak jsem psala o té dostatečné, nebo nedostatečné z chemie? Nejspíš se totiž otevřela Valhalla a samotný Loki vyslyšel mé nářky, protože jsem dostala za jedna. Když to učitelka řekla, byla jsem totálně konsternovaná a vyžadovala jsem okamžité nahlédnutí do testu. A opravdu, ani jedna chyba. Čučela jsem na to, jako bacil do lékárny a málem jsem tam předvedla veselý taneček, protože když jsem tu písemku psala, mé odpovědi (a sestavování strukturních vzorců) byly čisté střely naslepo, o kterých jsem si byla na milion procent jistá, že se netrefí do svého cíle. Takže potvrzeno. Zázraky se dějí.
Ale stejně mám blbou náladu, it must be somethin' in the water.


Kašlu na oddělovače, jdu spamovat.
So what, I am a rockstar.

Pozůstatek

10. března 2014 v 19:14 | Lucy |  Jednorázové povídky
Tak tu sedím, požírám jahodového pribináčka, a za poslechu Kings of Leon se snažím dokopat k přečtení karboxylových sloučenin. No, vzhledem k tomu, že zítra dostáváme známky a já tuším že dostanu opět dostatečnou či nedostatečnou... zkrátka mi neleze na mozek, jak to, že když jsem byla schopna dostat dvě jedničky z fyziky, tak nedokážu zvládnout pár blbých derivátů.
Nechala jsem se vyškrtnout ze zítřejší recitační soutěže, protože myslím, že je mi to stejně k ničemu. I když se snažím jak můžu, nakonec mi všichni řeknou, že jsem to jen oddrmolila abych to měla rychle za sebou, a ani se nepokusila do toho dát emoce. Řekla bych, kde už mám po těch letech jejich názory, ale tohle koneckonců není školní lavice. No... ta moje ani sprostá není (Vlastně se na ní píše: Stand by me - T. H., You brought the monster, a nakonec Loki, který má nad i místo tečky srdíčko. What can I say? Zatím to nikdo nesmazal).
Ale abych nepřinášela jen špatnou náladu, hodím vám sem povídku, psanou pro literární soutěž na výtvarku. Vybrala jsem si pisálkovskou formu jen proto, abych nemusela malovat, a stejně mi učitelka dneska řekla, že už stačí jen dodělat tu výtvarnou část. Předtím zase říkala, že je to nepovinné. Už by si taky zasloužila proplesknout.
A pokud budete dávat pozor, děti, možná si všimnete i menšího author insertu a další známky Hiddlestonismu, aneb dávejte si pozor na jména.

Téma: Země v roce 3001
Žánr: Sci-Fi

A já zůstanu | 13. Kapitola - Máš mě

9. března 2014 v 16:49 | Lucy |  A já zůstanu
Po nekonečné době bez AJZ se vám Lucy hlásí s další kapitolou!
Musím říct, že s menšími přestávkami ji dopisuju už od desíti hodin, a opravdu už mi to začíná lézt na mozek. I když je venku tak krásně, já jsem celý den nevylezla a ani to nemám v plánu. Jsem nespolečenský tvor, a navíc je to prý dobré pro kůži. No co.
Kapitola... délka celkem v normě, obsah silně rozpolcený a podivný, ale líbí se mi prostřední část, kde jsem dala největší průchod své vnitřní fangirl, takže po prvním oddělovači (prostě první objevení těch pomlček a nuly) vřele doporučuji pustit si tuhle píseň. Narovinu, když jsem to psala, i slza mi ukápla, protože přesně tohle jsem chtěla udělat od prvního shlédnutí Thora. Užijte si to a schovejte ty vrhací kudly za záda, mám vás přece ráda:)
V Thanosově zajetí se dějí nečekané, a mnohdy i zraňující věci. Vypadá to, že všechno končí dřív, než to vlastně začalo.

PS: Tohle je jedna z posledních kapitol, tak doufám, že vám zbytek neznechutím. V případě nejasností nebo nějakých upozornění neváhejte, a napište mi, budu se snažit být milá:D

PPS: V nejbližší době bude na blogu probíhat taková rekonstrukce, jiný design a tak podobně. Chci přeorganizovat rubriky na povídky, protože mi občas blbnou odkazy, tak se nelekejte, pokud něco nebude fungovat, protože je to jen dočasné. Díky za pochopení:)

PPPS: Proboha, kdyby někdo věděl, jak se vypne ta facebooková debilita u rozkliknutí komentářů a perexu, prosím dejte mi vědět, budete mít můj nekonečný vděk.

Víííkend!

7. března 2014 v 22:39 | Lucy |  Deník
Tenhle týden? Exhausting.
Jsem opravdu ráda, že nastoupil víkend a taky jsem ráda, že mám sepsaný už kus 13. kapitoly. U Tepu jsem se sekla, ale spíš je to tím, že jsem dlouho neotevřela texťák a nemám představu, kde jsem skončila. Ono se to rozjede, nebojte.
Ha, a už mám konečně účet na Archive of our own, odkaz je v menu. Kromě Tumblr, Youtube a Blogu je to můj nejoblíbenější web. Tenhle zápis je opravdu krátký, protože jsem vyřízená, a jediné co udělám je, že zapnu Anathemu a přečtu si kapitolu povídky pod perexem protože... to není pro oči náhodného kolemjdoucího. A pak jdu hajat, takže dobrou noc, srdíčka!

Nominace potřetí... really?

6. března 2014 v 17:38 | Lucy |  Deník
Tak a po dvoudenní odmlce tu máme další, v pořadí už třetí nominaci, tentokrát od Veri, které mé otázky prý daly zabrat. Mám takový dojem, že se mi tímto chce pomstít:D

Nominace podruhé

4. března 2014 v 21:20 | Lucy |  Deník
Po zjištění, že mě nominovala další blogerka (Vážně ti děkuju, myslela jsem, že si vythrám vlasy:D) a pak další (tobě též děkuji:D) jsem zjistila, že jsem měla předchozí nominaci špatně, ale tak co, kdo to řeší, předělávat to nebudu. Takže ti, kteří chtějí tu mají jako bonus i těch vynechaných 10 faktů o mě.

Nominace = Ne, není to facebook

1. března 2014 v 17:26 | Lucy |  Deník
Omluvte mě, že Nominaci od Wolf (za to teda děkuju:D) zakládám do Deníku, ale jsou tam informace o mě, takže to tam vlastně patří. A teď... nebudu zdržovat!