Small music challenge

24. ledna 2014 v 15:40 | Lucy |  Hudba
Dnes jsem tu poprvé, ale zatím ne naposledy! Tentokrát je to první článek do rubriky Hudba, a mou inspirací byla Mrs. Writer, která už tenhle dotazník vyplňovala, a tak jsem se rozhodla taky tak, protože na rovinu... bez hudby, by tenhle blog pravděpodobně neexistoval.

1) Má oblíbená chlapecká kapela + jedna píseň od nich
Abych pravdu řekla, kapely moc neposlouchám, to spíš samotné interprety, ale když už... Je to Placebo, a v podstatě od nich miluju skoro všechno, ale jednoznačně teď vede Pierrot the Clown.

2) Má oblíbená dívčí skupina + píseň od nich
Když si teď tak procházím playlistem, tak zjišťuju, že vlastně žádnou dívčí skupinu neposlouchám. Jsou to vždycky jen samotné zpěvačky... hm, zajímavé.

3) Píseň, kterou jsem měla ráda, ale teď ji nenávidím
A mám okamžitě jasno, tuhle písničku jsem naprosto milovala, ale nějak se mi oposlouchala a když začala vyzvánět každé ráno jako budík, měla jsem chuť mrsknout mobilem proti stěně. Fransisca Hall - Until it hurts

4) Skupina, o které nikdo nepředpokládá, že bych ji mohla milovat
No tak to je jednoznačně Parov Stelar, většinou mi lidi říkají, že je to na mě moc elektronické, ale i tak je zbožňuju a několikrát mě inspirovali k nějakému druhu tvorby, takže tohle je jejich místo. Příklad... Mojo Radio Gang, dokonalá skladba.

5) Píseň, jejíž slova znám zpaměti
A nemusím se ani moc rozmýšlet, je to Blue Jeans, od Lany del Rey, a nejspíš ji každý znáte. Snad ani nespočtu, kolikrát jsem ji poslouchala, a pořád ji miluju.

6) Píseň, která mě vždy uklidní
A opět je tu Lana del Rey, tentokrát se Summertime Sadness. Jednoduše je dokonalá.

7) Píseň, která mě dovede rozbrečet
Jéje, těch je... tak prvně asi Parov Stelar - Dust in the Summer rain a pak jedna, kterou jsem slyšela u videa s Lokim a okamžitě jsem se rozbrečela Keane - A bad dream (zmiňované video ZDE). A nakonec písnička, která se vymyká mému přesvědčení o zkaženosti komerční hudby. No a pak ji poslouchám a bulím jak želva, ale musím říct, že za to taky může video s Lokim. Správně, ve skutečnosti za všechno může Loki! A big great world - Say something (zmiňované druhé video ZDE).

8) Píseň, co u mě vyvolává nostalgii
Ach, to léto... Edward Sharpe & The Magnetic Zeros - Home

9) Píseň, kterou mám momentálně ráda
Snow patrol - The lightning strike Je zkrátka dokonalá.

10) Píseň, na kterou nikdy nezapomenu
Shiny Toy Guns - Stripped Protože... protože Hiddles, protože se mi chtělo, protože dva roky, protože videa, protože Marvel, protože Rusko, protože Loki (Ha, za všechno může on!!!), protože Černá vdova, protože TOHLE, protože jsem ji znala dřív a protože prostě proto!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Clarissa Clarissa | Web | 24. ledna 2014 v 21:07 | Reagovat

Nijak nepopírám, že i přes moji lásku k hudbě, se v dnešní hudební scéně absolutně nevyznám a většinu těchhle písniček jsem slyšela poprvé v životě a nad mým hudebním vkusem si nejeden můj vrstevník klepe na čelo.
Ale každopádně jsem po poslechu musela uznat, že tvůj výběr je absolutně pochopitelný. Opravdu balzám na duši! :)

2 Lucy Lucy | E-mail | Web | 24. ledna 2014 v 22:54 | Reagovat

[1]:  No, po pravdě, většinu těch písniček nezaslechneš jen tak v rádiu, asi to není jejich styl:D Potřebuju uklidnit, realita je moc stresující, proto tenhle výběr:)
Co posloucháš ty? Celkem mě to zajímá:)

3 Clarissa Clarissa | Web | 25. ledna 2014 v 14:24 | Reagovat

No, v rádiu určitě ne, v tom omílají to samé pořád dokola.
A myslím, že hudba MÁ být o tom, aby se člověk trochu odreagoval a vykašlal na svět kolem sebe.
Co poslouchám? Inu, z nějakého nepochopitelného důvodu vyznávám především starou hudbu, mám ráda Abbu, poslechnu si třeba i Gueeny nebo Beatles, Edith Piaf je bohyně a miluju Leonarda Cohena! Jeho zpěv je pro mě lék  na uši!
Obvzlášť v oblibě mám orchestrární hudbu, klasika (Mozart, Beethoven, Vivaldi...) mi není cizí a už delší dobu se plně věnuji filmové hudbě...
Z těch novějších taková Adele, Lana del Rey apod., celkově taková klidnější hudba... pro víc se když tak podívej do profilu. :)
Tak co, jsem divná? :)

4 Lucy Lucy | E-mail | Web | 25. ledna 2014 v 16:15 | Reagovat

[3]:  Proto neposlouchám rádio:D
Myslím si totéž, a přesto na mě rodiče řvou, že mám pořád naražená sluchátka. A co? Někdy uvažuju, jak by můj život vypadal bez hudby, asi bych brzy skočila z okna, nedovedu si to představit.
Tak Beatles a Queeni mi nijak nevadí, občas si poslechnu Help , nebo Imagine nebo Somebody to love, nijak tu hudbu neodsuzuju, nevadí mi a kdyby neexistovala, tak by neexistovala taky většina současných autorů, což by mě mrzelo.
Tvůj hudební vkus mi nepřijde divný, vlastně je logické poslouchat klasiku, protože... no, osobně mi přijde uklidňující, ale je těžké to takhle vysvětlit:)
Takže ne, nejsi divná, jsi jedinečná, jako každý:)

5 Clarissa Clarissa | Web | 25. ledna 2014 v 21:28 | Reagovat

[4]: Och, v žitě mi ještě nikdo neřekl, že jsem jedinečná! :D
No, nejsem si jistá, jestli bych zrovna skočila z okna, ale moje dušička by tak nepochybně přišla o svou důležitou část.
Sluchátka už radši nenosím, prý to dělá špatně na uši, takže mi doma hudba vyřvává nahlas, ale což, zatím si nikdo nestěžoval. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama